Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Danışmanlık Desteği Hibe Programı

OGC İletişim & Koçluk & Danışmanlık Hizmetleri, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ‘nin akredite ettiği Yerel Danışman firmalardan biri konumundadır.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), faaliyet gösterdiği 22 ülkede hizmet vermektedir. Program bugüne kadar 200 milyon Euro civarında fonlama yapmıştır. Bugüne kadar EGP ve BAS projeleri kapsamında 12000 üzerinde proje gerçekleştirilmiştir.

· Firmaların BAS desteklerinden faydalanabilmeleri için asgari 2 yaşında olmaları gerekmektedir.

· Pazar performansını geliştirici, yönetim verimliliği geliştirici, maliyet düşürücü danışmanlık hizmetlerinin yanında kalite yönetimi, belgelendirme ve çevre yönetimi gibi alanlarda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

- EBRD, akredite ettiği yerel danışmanlarla masraf paylaşımı yöntemiyle KOBİ’lere yapılacak danışmanlık hizmetlerinin (Bölgesel bazda ve/veya alınacak danışmalık hizmetinde farklılıklar bulunmaktadır.) KDV hariç tutarın % 50-70 arasındaki değişen oranlarda hibe yoluyla destek vermektedir.

- Bu uygulama ekli haritada sarı ile gösterilen bölgeler için kullanılabilir.

- EBRD, ‘KADIN İŞLETME PROGRAMI’ kapsamında, şirketin %51 hissesinin kadın ortağa ait olması ve/veya firma da imza yetkisi bulunan Kadın Yönetici olması durumunda, firmanın aldığı danışmanlık hizmetinde KDV hariç tutarının % 70-90 'ı oranında hibe desteği vermektedir.

- Kadın İşletme Programı’nda bölge ayrımı yoktur, Türkiye’ de ki tüm işletmeler bu programdan faydalanabilir.

- Her iki program kapsamında da azami destek miktarı 10.000 Euro olarak uygulanmaktadır.

  • EBRD Danışmanlık Hibe
  • EBRD Hibe Desteği
DUYURU VE HABERLER
BAŞVURU FORMLARI
Yedirenk Tasarım Atölyesi