Öğrenci Koçluğu Eğitimi

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU PROGRAM İÇERİĞİ :

Katılımcı Profili : Sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri, rehber öğretmenler ve eğitim yöneticileri, programa ilgi duyan öğretmen adayları
Amaç : Öğrenci ile çalışanlara koçluk becerileri kazandırarak eğitime entegre etmelerine destek olmak Teknikler : Anlatım, uygulama, drama, egzersizler, koçluk denemeleri
Araçlar : Ders notları, testler, slaytlar, filmler, öğrenci koçluğu çarkları, profesyonel koçluk kiti
Süre : 40 Saat ( 8 saat x 5 gün)
Tarihler : Minumum 4 kişilik Gruplarda özel tarihlerde açılmaktadır.
Ücret : 750 TL. + KDV ( KDV % 18)
Katılımcı Sayısı : En fazla 8 kişi
Eğitim Yeri : OGC Ofisi ( Açık Büfe İkramlar ücretsizdir)
Sertifika : Eğitime katılım zorunludur. Eğitim sırasında yapılacak uygulama sınavı sonrasında katılımcılara OGC İletişim & Koçluk & Danışmanlık Hizmetleri ‘ Başarı Sertifikası’ verilecektir.

Kapsam

1. Genel Sistemler Kuramı ve Eğitimde Sistem Yaklaşımı :
Süre : 6 saat
Amaç : Bu modülde, katılımcılar sistem yaklaşımıyla ilgili perspektif kazanacak, eğitime yaşayan bir sistem olarak bakacak ve öğrenmeyi interaktif hale getirmek için koçluğun işlevini fark edeceklerdir. Ayrıca yaşayan insanı da bir sistem olarak ele alıp buzdağının derindeki yapılarını öğrenme fırsatı yakalayacaklar ve kişisel iç işletim sistemlerini nasıl oluşturdukları ve nasıl değiştirecekleriyle ilgili bir farkındalık yaşayacaklardır.

2. Koçluk Sistemi :

Süre : 8 saat
Bu modülde, sistem olarak koçluğun ne olup olmadığı, neden işe yaradığı, koçluk sürecinin nasıl işlediği, ne yaşandığı ve çıktılarının neler olduğu konularında perspektif kazandırılacaktır. Ayrıca demo koçluk yapılacak ve bir koçluk oturumunun yapısı anlatılacaktır.

3. Koçluk Temel Becerileri :

Süre : 18 Saat
Bu modülde katılımcılar, koçluk araçlarıyla tanıştırılacaklar, koçluk şapkası ile öğretmen ve ebeveyn şapkalarının farkını öğrenecekler ve öğrendikleri her beceriyle ilgili pratikler yapacaklardır.

4. Geleceğe Odaklanmak :

Süre : 8 saat
Bu modülde katılımcılar öğrencileri yapılandırma becerileri öğrenecek, öğrencilerde stratejik düşünme, hedef oluşturma, özgüven artırma ve motivasyon yaratma konusunda koçluk becerileri kazanacaklar, ayrıca öğrencilerini bütünsel olarak analiz etme, takip ve destek sistemleri oluşturma konusunda pratik araçlarla tanıştırılacaklardır.

DUYURU VE HABERLER
BAŞVURU FORMLARI