Özkan BAHAR (Yönetim Danışmanı-Finansal Danışman-Kurumsal Koç-Eğitmen)
Özkan BAHAR (Yönetim Danışmanı-Finansal Danışman-Kurumsal Koç-Eğitmen)

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen&Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü programından mezun olduktan sonra, 1994-2012 yılları arasında kurumsal bankacılık alanında çalıştı. Bankacılık hayatının 12 yılını orta ve üst düzey yönetici olarak geçirdi.

Bankacılık kariyeri sırasında tanıştığı ve kısa süreli eğitim programına katıldığı ‘Koçluk’ iş modeli konusunda profesyonel düzeye ulaşmak amacı ile Şubat 2012’de başladığı Koçluk, NLP, Kuantum Koçluk eğitimlerini Mayıs 2012’ de tamamlayarak, Uluslararası Sertifikalı Uzman Koç (Certified Coach) ve NLP Uzmanı (NLP Master Practitioner) oldu. 2015 yılında başladığı, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sosyal Bililer Fakültesi İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programından mezun oldu. Proje konusu "Küçük ve Orta Boy İşletmelerde Stratejik Planlama Oluşturulması ve Bir Uygulma" dır. 

2012 Temmuz ayında OGC İletişim & Koçluk & Danışmanlık Hizmetleri firmasını kurdu.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) 'nın akredite danışmanıdır. KOBİ boyuttaki firmalarda, Yönetim Danışmanlığı (Yönetim/Finans/ Yatırım/Proje/İnsan Kaynakları/ Kurumsallaşma ve Reorganizasyon) yapmakta, projelere liderlik etmekte ve firmalara ‘Kurumsal Eğitimler’ vermektedir.

‘KUYAP Projesi' nde (AB Projesi) eğitmen olarak görev almıştır. Proje kapsamında Kayseri'de faaliet gösteren 625 firma sahibi ve yöneticisine 'Kurumsal Eğitimler' verilmiştir.

Bireysel-Kurumsal Koçluk yapmaya devam etmekte, 'Temel Koçluk’, ‘Öğretmenler için Öğrenci Koçluğu’ eğitimleri ve kişisel gelişime yönelik çeşitli eğitimler vermektedir. 2 yıllık süreçte Kayseri’de 80 öğretmene ‘Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ ve yaklaşık 100 kişiye Temel Koçluğa giriş ve çeşitli kişisel gelişim eğitimleri vermiştir.

Kayseri ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Kayseri İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, YDD-Yönetim Danışmanları Derneği üyesi ve ORAYDER-Orta Anadolu Yönetim Danışmanları Derneği kurucu başkanıdır.  

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında şu ana kadar 750 kişi civarında Orta Öğretim Öğrencisine ''GELECEK SİZSİNİZ'' ve yaklaşık 200 üniversite öğrencisine ''SANALDAN GERÇEĞE KARİYER YOLU'' adlı seminerler vermiştir.

2014 yılı içerisinde Türk Standartları Enstitüsü’nden Hizmet Yeterlilik Belgesi’ni (TSE-HYB) alarak yaptığı hizmetin kalitesini tescillemiştir.

Uzmanlık Alanları: Yönetim, Stratejik Planlama, Finans, İnsan Kaynakları Sistemleri, Satış-Pazarlama ve Performans Takibi-Geliştirilmesidir.

DUYURU VE HABERLER
BAŞVURU FORMLARI